You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Hala namiotowa to cena zdecydowanie niższa niż w przypadku tradycyjnych budynków murowanych – w przypadku konstrukcji modułowej koszty budowy są jeszcze mniejsze. Na ostateczną cenę wpływa jednak wiele czynników, które trudno uwzględnić w cenniku. Namiot to nie tylko koszt budowy samego obiektu, ale również jego powierzchnia, montaż oraz wyposażenie związane ze specyfiką danej branży (a także jakość tego wyposażenia). Z tego względu trudno jednoznacznie oszacować, jaką hala namiotowa będzie miała ostateczną cenę.

Hala namiotowa – cena na miarę współczesnego biznesu

W biznesie ceni się szybkie i solidne rozwiązania, które pozwalają sprawnie wprowadzać zmiany i skutecznie rozwijać firmę, jednocześnie dbając o to, by nie nadwyrężały zawsze napiętego do granic możliwości budżetu. Standardowa hala modułowa to cena konkurencyjna dla budynków murowanych, co wyjaśnia popularność tego rodzaju inwestycji nie tylko wśród przedsiębiorców, ale również wśród osób prywatnych.

Dlaczego koszt budowy hali namiotowej jest niższy? Znaczenie ma między innymi krótszy czas realizacji (różniący się co prawda w zależności od obiektu, ale nigdy nie trwający tyle, co w przypadku budynków murowanych), a lekka konstrukcja sprawia, że używa się innych materiałów. Na ceny hal namiotowych wpływa również możliwość swobodnej rozbudowy obiektów, które najczęściej powstają z gotowych modułów. Z tego względu jest to rozwiązanie na miarę współczesnego biznesu – jednocześnie wymagającego i unikającego wysokich kosztów.  

Pozwolenia i montaż hali namiotowej

Hale namiotowe można traktować zarówno jako obiekty tymczasowe (sezonowe), jak i obiekty stałe użytkowane przez cały rok – wówczas jednak konieczne jest pozwolenie na budowę, które wiąże się z dodatkowymi kosztami wynikającymi między innymi z długotrwałej procedury. Czas oczekiwania na pozytywną decyzję zwykle trwa 30-120 dni. Wiele zależy od tempa kompletowania dokumentów potrzebnych do opracowania projektu budowlanego. 

Drugim czynnikiem wpływającym na koszt budowy hali namiotowej jest montaż obiektu – ten może wykonać producent namiotu lub firma wykonująca tego rodzaju usługi, jeżeli hala jest używana. W przypadku zakupu własnej hali modułowej montaż można wykonać samodzielnie, dzięki czemu nie trzeba opłacać profesjonalnej ekipy montującej. Podobnie wygląda sytuacja z demontażem oraz rozbudową obiektu – dzięki powtarzalnym modułom i czytelnej instrukcji większość prac można zrealizować bez pomocy prywatnej firmy.  

Co wpływa na koszt budowy hali namiotowej?

Ceny hal namiotowych uzależnione są od wielu czynników – także tych, które trudno uwzględnić w cenniku. Na ostateczny koszt budowy obiektu wpływają między innymi:

  • rodzaj konstrukcji,
  • materiały wykorzystane w produkcji,
  • przeznaczenie hali – innego wyposażenie potrzebują hale magazynowe, innego zaś namioty weselne,
  • lokalizacja obiektu,
  • jakość wyposażenia,
  • montaż,
  • powierzchnia obiektu
  • stan hali (nowy czy używany obiekt),
  • okres użytkowania (stały lub tymczasowy). 

Jest zrozumiałe, że większość przedsiębiorców chce, by koszt budowy hali namiotowej był jak najniższy – warto jednak wybrać obiekt dostosowany do specyfiki branży oraz w pełni bezpieczny dla przyszłych użytkowników, czyli wykonany z solidnych materiałów oraz zgodnie ze sztuką budowlaną. 

Modułowe hale namiotowe od Kuphale

Kuphale to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku – oferujemy modułowe hale namiotowe produkowane przez Protan Elmark, czyli uznanego producenta obiektów tego typu. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które cenowo jest korzystne bardziej niż standardowe hale czy budynki murowane. Modułowa konstrukcja sprawdzi się w przypadku takich obiektów jak:

Hale namiotowe dostępne są w trzech różnych wymiarach, dzięki czemu można dostosować obiekt do aktualnego zapotrzebowania przedsiębiorstwa. Przekonaj się, że Kuphale to cenowo najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku!