You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Państwo młodzi często rozważają zorganizowanie przyjęcia w nietypowych miejscach, np. w stodołach czy w pałacykach. Wesele pod namiotem również będzie strzałem w dziesiątkę. Wiele par marzy, by spędzić ten wspaniały wieczór w otoczeniu zieleni — niestety polski klimat jest dość nieprzewidywalny i nawet ciepłe letnie popołudnie potrafi zaskoczyć ulewą czy gradobiciem. Możesz jednak zrealizować swój plan, nie martwiąc się o pogodę, jeśli wybierzesz solidny namiot weselny. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj zalety wynajmu hali na wesele. Udzielimy Ci również kilku porad dotyczących organizacji wesela w plenerze.

Koniec z czekaniem na wolny termin sali

Jeżeli ktoś z Twoich bliskich planował wesele w lokalu, zapewne wiesz, jak trudno dostosować odpowiedni termin. Wiele par marzy o zorganizowaniu uroczystości późną wiosną lub latem, niestety sale weselne są wtedy najbardziej oblegane. Często więc państwo młodzi muszą zdecydować się na ślub w deszczowym październiku czy mroźnym styczniu. Wybierając hale modułowe, możesz zorganizować ślub plenerowy i wesele w namiocie w tym miesiącu, który Ci odpowiada.

Najczęściej takie uroczystości odbywają się latem, kiedy pogoda jest najbardziej przewidywalna. Jeżeli jednak wybierzesz hale namiotowe z dobrą osłoną, możesz zorganizować wesele w plenerze także wiosną i jesienią.

Wesele pod namiotem - niższe koszty

Zarezerwowanie sali weselnej najczęściej wiąże się z dużymi kosztami. Wynajem hali namiotowej na wesele jest dużo tańszym rozwiązaniem, musisz jednak pamiętać o:

  • wynajęciu terenu pod hale imprezowe,
  • zorganizowaniu cateringu,
  • wypożyczeniu stołów, obrusów i sztućców,
  • wynajęciu obsługi weselnej,
  • oświetleniu,
  • nagłośnieniu,
  • dekoracjach,
  • toaletach.

Perfekcyjna lokalizacja

Jeżeli zorganizujesz wesele plenerowe we własnym ogrodzie, zniknie koszt wynajęcia terenu pod hale eventowe. Pamiętaj jednak, że obszar powinien być dość rozległy i równy, najlepiej porośnięty trawą. Niektóre pary decydują się na postawienie namiotu na ślub w plenerze na terenie lokalu weselnego lub dworku. Wybierając lokalizację, masz oczywiście ogrom możliwości — ważne, żeby było to ładne miejsce, do którego goście dostaną się bez trudu i będą mieli gdzie zaparkować swoje pojazdy. Odradzamy natomiast organizowanie ślubu w plenerze na plaży — wiatr i piasek w jedzeniu mogą skutecznie zepsuć zabawę.

Idealnie dobrana aranżacja wnętrza

Jeżeli organizujesz ślub na świeżym powietrzu, masz wiele możliwości zorganizowania ciekawej aranżacji. Możesz zaaranżować namiot na wesele w plenerze w stylu rustykalnym, boho lub eleganckim. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy florystycznej, która ma doświadczenie w robieniu dekoracji na ślub plenerowy.

Dobra ochrona przed warunkami pogodowymi

Nawet jeśli zorganizujesz wesele na świeżym powietrzu w czerwcu, pogoda może Cię zaskoczyć. Nie musisz się jednak bać oberwania chmury, jeśli wybierzesz porządny namiot ślubny. Ściany hali zabezpieczą Twoich gości przed opadami deszczu, porywistym wiatrem i chłodem. Jeżeli planujesz ślub w namiocie jesienią lub wiosną, warto dodatkowo zorganizować ciepłe gustowne koce na wieczór.

Podsumowanie

Wesele pod namiotem jest świetną alternatywą dla przyjęć w lokalach. Wybierając tę opcję, nie musisz czekać na wolny termin ani wydawać majątku na wynajem sali. Miejsce na wesele w plenerze jest w tym przypadku dowolne — możesz wynająć piękny zielony teren bądź zorganizować wesele plenerowe we własnym ogrodzie. Namiot ślubny zabezpieczy Ciebie i Twoich gości przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, więc możesz zorganizować wesele na świeżym powietrzu nawet wiosną i jesienią.