You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Ogarnęła Cię ślubna gorączka, ale wciąż nie masz upatrzonego lokalu? A co powiesz na wesele w hali namiotowej? Widać, że takie rozwiązanie zyskuje na popularności w ostatnich latach. Jeśli także zastanawiasz się nad plenerowym weselem, to w tym poradniku podpowiemy Ci, czy hala namiotowa będzie dobrym wyborem.

Organizacja wesela w hali namiotowej

Zależy Ci na pięknym wnętrzu, ale weselny budżet już dawno został przekroczony? Wybierz halę namiotową, która dzięki lekkiej, ale stabilnej konstrukcji pozwala na nieograniczone możliwości użytkowania. Największym plusem hali namiotowej jest jej atrakcyjna cena oraz gotowe segmenty, które można samodzielnie złożyć. Nasze hale imprezowe na wesele to dodatkowo gwarancja wieloletniego doświadczenia polskiego producenta Protan Elmark. Warto zwrócić uwagę na szybką i profesjonalną dostawę oraz czytelną instrukcję. Nasza firma dołącza do każdego zamówienia "Książkę Hali", dzięki której bez problemu samodzielnie zmontujesz halę namiotową. Tym sposobem jesteś w stanie sporo zaoszczędzić na profesjonalnej ekipie montującej. 

Kiedy warto skorzystać z hali namiotowej?

Wesele w hali namiotowej to dobry pomysł szczególnie na ciepłe, wiosenne lub letnie miesiące. Dzięki zadaszeniu oraz ścianom bocznym hala zapewnia ochronę przed deszczem, a także nie przepuszcza do środka mocnego wiatru. Jednocześnie materiałowa konstrukcja zapewnia nienagrzewanie się konstrukcji. W połączeniu z zestawem wiatraków można uzyskać przyjemną temperaturę w środku. 

Wesele na hali namiotowej – zastanawiasz się, kiedy warto je urządzić? Zimowe wesele nie wyklucza hali namiotowej. Możesz śmiało wykorzystać ją o każdej porze roku, w dzień i w nocy. Wystarczy zaopatrzyć się w dodatkowe przenośne grzejniki oraz zadbać o szczelne zamknięcie hali i można śmiało bawić się do rana! 

Dlaczego warto zdecydować się na wesele w hali namiotowej?

Biorąc pod uwagę wesele w hali namiotowej, zapewne zadajesz sobie pytanie, dlaczego warto wybrać akurat to rozwiązanie. Wesele w hali namiotowej to szereg zalet:

  • mobilność – możesz dowolnie ustawić halę według własnego uznania.
  • łatwy montaż – nie wydajesz fortuny na ekipę montującą. Przejrzysta instrukcja pomoże Ci samodzielnie lub z pomocą bliskich rozłożyć halę.
  • atrakcyjna cena – zamiast wynajmować drogi lokal odłóż pieniądze na podróż poślubną! Modułowe hale namiotowe to prawdziwa oszczędność.

Dodatkowym plusem są uwarunkowania prawne – zgodnie z prawem budowlanym wystarczy zgłosić budowę obiektu tymczasowego, a więc użytkowanego do 180 dni. Należy to zrobić przed rozpoczęciem prac budowlanych, niepotrzebne jest więc specjalne pozwolenie na budowę.

O czym należy pamiętać?

Wesele w hali namiotowej – o czym warto pamiętać? Przede wszystkim o wyborze sprawdzonego producenta oraz bezpieczeństwie. Zwróć uwagę na to, czy hala namiotowa posiada wymagane atesty, a także czy jest solidnie wykonana. Dużym plusem będzie także modułowość, czyli możliwość swobodnej rozbudowy hali namiotowej zgodnie z potrzebami. Wesele w hali namiotowej to doskonały pomysł na imprezę w plenerze. Zaoszczędź pieniądze oraz czas i zyskaj wspaniałe wspomnienia dla siebie i swoich bliskich!

Czy wesele w hali namiotowej to zawsze dobry pomysł?

Mogłoby się wydawać, że wyprawienie wesela w hali namiotowej to najlepszy wybór z możliwych. Niestety to rozwiązanie posiada także parę minusów. Przed zakupieniem hali namiotowej warto zastanowić się, czy nie będą przeszkadzały nam następujące kwestie:

  • brak zaplecza sanitarnego na miejscu – zazwyczaj trzeba przejść do budynku obok, co w chłodnych, zimowych miesiącach może być problematyczne.
  • trawiaste podłoże – hale namiotowe wyposażone są w stabilną podłogę, jednak wesele plenerowe ma to do siebie, że chodzenie po trawie jest nieuniknione. Dla wielu pań w szpilkach rozwiązaniem będzie kosz z klapkami postawiony na wejściu – Twoi goście z pewnością to docenią.
  • owady i insekty – przygotuj się na to, że bajeczne wesele w otoczeniu natury i zieleni wiąże się z muszkami, komarami i innymi latającymi i pełzającymi stworzonkami. Prostym trikiem będą preparaty na owady, które ustawisz w toaletach lub przed wejściem do hali. 

Podsumowanie

Wesele w hali namiotowej w plenerze – czy na pewno warto wybrać to rozwiązanie? Jak każda z dostępnych opcji, także ta posiada plusy i minusy. Z pewnością jest to duża oszczędność czasu i pieniędzy. Sprawdzi się też w przypadku osób, które cenią sobie indywidualność i ucieszy ich możliwość modułowego montażu. Pamiętaj, że hale namiotową można zaadaptować na wiele różnych sposobów i stworzyć wspaniałą przestrzeń. Dodatkowo hala pozwala zorganizować przyjęcie weselne dokładnie tam, gdzie chcesz. Nie ograniczaj się do z góry narzuconego miejsca – wesele to Twój dzień na Twoich zasadach.