You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Leasing hali magazynowej to praktyczna forma finansowania, która umożliwia użytkowanie obiektu na korzystnych warunkach – wynajem nie zawsze jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Choć modułowe hale namiotowe od Kuphale są tańsze niż standardowe obiekty tego typu, może zdarzyć się tak, że nie dysponujesz wystarczającymi środkami, aby zdecydować się na zakup hali. Leasing hali magazynowej jest świetną alternatywą dla wynajmu, ponieważ zapewnia możliwość wykupienia hali na własność, kiedy będziesz posiadać odpowiedni budżet. 

Kupno czy wynajem hali magazynowej?

Budżet nie zawsze pozwala nam na zakup hali namiotowej – wówczas często jedyną alternatywą wydaje się wynajem. Tymczasem kwota najmu i koszty leasingu hali stalowej są do siebie zbliżone. Wynajem gwarantuje oczywiście dostęp do potrzebnego firmie obiektu, ale jest to rozwiązanie krótkoterminowe. Kiedy umowa najmu wygaśnie, zostaniesz bez hali magazynowej, niezbędnej do przechowywania towaru. Nadal będziesz więc stać przed dylematem, jak zapewnić firmie potrzebną powierzchnię magazynową. Leasing hali stalowej daje natomiast możliwość wykupienia hali na własność po spłaceniu wszystkich rat zawartych w umowie – najczęściej na dużo bardziej korzystnych warunkach niż w przypadku standardowego zakupu. Dzięki temu masz gwarancję, że w pewnym momencie (np. po roku) staniesz się właścicielem hali magazynowej. 

Leasing hali magazynowej – korzyści

Zastanawiasz się, czy hala w leasing rzeczywiście wiąże się z korzyściami, o które trudno w przypadku wynajmu? Jedną z podstawowych zalet tego rozwiązania jest możliwość wykupienia hali zgodnie z warunkami określonymi w umowie. Umowa leasingowa to także szansa na skorzystanie z odliczenia podatku VAT, na którą nie możesz liczyć w przypadku standardowej umowy najmu. Leasing hali magazynowej jest dostępny w kilku wariantach, co pozwala dostosować rozwiązanie do swoich potrzeb:

  • leasing operacyjny (bieżący) i finansowy (kapitałowy),
  • leasing dla spółek cywilnych,
  • leasing dla spółek prawa handlowego,
  • leasing dla osób fizycznych, nieprowadzących własnej działalności gospodarczej.

Niezależnie od tego, na którą formę finansowania hali magazynowej się zdecydujesz, wybierasz inwestycję bezpieczną dla Twojej działalności – leasing hali jest bowiem najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, jeżeli nie masz do dyspozycji odpowiednich środków. W przypadku naszej firmy, możesz również liczyć na formalności ograniczone do niezbędnego minimum, dzięki czemu transakcja nie jest czasochłonna. 

Czy leasing hali stalowej jest opłacalny?

Powtórzmy raz jeszcze – raty leasingu hali są porównywalne z ratami, które będziesz opłacać za wynajem obiektu. Jednocześnie w przypadku wynajmu, nie będziesz mieć możliwości wykupienia hali magazynowej na własność, która przecież w dalszym ciągu będzie potrzeba rozwijającej się firmie. Co więcej, możesz również skorzystać z leasingu na budowę hali – wówczas inwestor stawia obiekt, a następnie odkupuje go leasing. Tym samym inwestor zostaje klientem leasingowym hali. Takie rozwiązanie jest szczególnie opłacalne, jeżeli:

  • rozpoczynasz działalność i ograniczony budżet nie pozwala Ci na wykupienie hali magazynowej,
  • firma dynamicznie się rozwija, dlatego wolisz dostępne środki wykorzystać w innym celu, a potrzebną halę możesz bez obaw wykupić w późniejszym czasie,
  • masz za sobą nieprzyjemne doświadczenia z firmą wynajmującą tego typu obiekty,
  • planujesz zakup hali, ale w tym momencie nie posiadasz wystarczających środków.

Ten sposób finansowania hali magazynowej daje pewność, że zostaną zrealizowane wszystkie Twoje cele biznesowe, bez względu na to, jakim budżetem obecnie dysponujesz.  

Podsumowanie

Leasing hali namiotowej jest realną alternatywą dla tradycyjnego wynajmu – w dłuższej perspektywie zapewnia bowiem możliwość wykupienia obiektu na własność. Możliwy jest również leasing na budowę hali, który pozwala wznieść konstrukcję w ramach bezpiecznej finansowo inwestycji. Posiadamy ofertę leasingową przygotowaną przez profesjonalną firmę – decydując się na leasing hali stalowej możesz więc liczyć na korzystne warunki, dzięki którym decyzja o rezygnacji z wynajmu stanie się wyjątkowo opłacalna. Zapewniamy również minimum formalności, co pozwoli Ci zająć się kwestiami istotniejszymi z punktu widzenia firmy. Wybierz jeden z wariantów naszej modułowej hali namiotowej i zdecyduj się na leasing!